Ландшафтний заказник “Стохід”

має статус заказника загальнодержавного значення. Цей статус був присвоєний йому на підставі відповідного указу Президента України, виданого в 1998 році.

Загальна площа цього ландшафтного заказника становить 4420 га.Терріторія заказника тягнеться уздовж однойменної річки Стохід. У ньому водяться рідкісні види птахів і тварин, які занесені до Червоної книги України, наприклад, махаон, чорний журавель, змійоїд, річкова видра. Через цей заказник пролягає шлях мігруючих на зиму в теплі краї перелітних птахів. Територія заказника дуже мальовнича. Від річки Стохід відгалужуються десятки рукавів, які утворюють химерної форми візерунки. Навколо багата рослинність, яка вражає своєю різноманітністю. По заказнику можна гуляти. Багато туристів вважають за краще фотографуватися на фоні мальовничої природи і водойм. Також на території заказника мешкає безліч водоплавних птахів. Благо до цього приваблює річка. Доїхати до заказника можна власним автотранспортом. По його території можна гуляти тільки пішки.

Заповідна територія загальнодержавного значення.
Територія віднесена до водно-болотяних угідь міжнародного значення.
заплава р.Стохід між селами Стобихва і Старі Червища, площа 2902 га (загальна площа 4420 га), Камінь-Каширський держлісгосп, Стобихівське лісництво, кв.14, 15, 26, 38, 49, 50, 61 (812 га), КСП «Стохід» (900 га), КСП «Україна» (560 га), КСП «Росія» (200 га), КСП ім. Коніщука (430 га), утворений Указом Президента України № 1341 /98 від 9.12.98.

Унікальний природний комплекс, розташований у заплаві р. Стохід, включає саму річку, десятки її рукавів, заплавні ліси та прибережні ліси на терасах. Серед лісових низькобонітетних насаджень переважає вільха чорна, сосна звичайна, а серед трав’яної рослинності боліт – осока, очерет звичайний. Тут зустрічаються з рослин плаун річний, а з тварин махаон, лелека чорний, змієїд, скигляк (підорлик) малий, журавель сірий, пу гач, кутора мала, горностай, видра річкова, занесені до Червоної книги України, а також деркач, занесений до Європейського червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світових масштабах. Тут проходять масові міграції птахів, яких щорічно пролітає до 50 тисяч. Ця територія віднесена до водно-болотяних угідь міжнародного значення як місце оселення водоплавних птахів.