Сплав по Стоходу на байдарках
Водний туризм – близький до спорту вид активного відпочинку, який приваблює відважних і життєрадісних мандрівників. Що може бути краще, ніж спуск по воді на улюбленому виді транспорту? Туристам пропонують послуги навчання, супроводу, організації відпочинку і харчування у встановлених маршрутом місцях, усілякі додаткові зручності й допомогу. Вибір маршрутів залежить від побажань і навичок мандрівників. Усілякі сучасні пристосування, якісне й надійне спорядження, допомога досвідченого інструктора, а найголовніше – незабутні враження – усе це можна отримати, займаючись водним туризмом на Волині.
Складність залежить від дистанції маршруту та тривалості. Звичайно, для більш складних маршрутів потрібні і відповідні навички, і спорядження. Але з самого початку від вас потрібно тільки бажання і деяка фізична підготовка, адже гребти доведеться кілька годин поспіль, особливо при сплаві по спокійних річках, а саме їх вам доведеться підкорювати в першу чергу.
Ви можете підібрати оптимальний саме для Вас маршрут
Маршрут № 3
для початківців (одноденний)

Маршрут № 2
для підготовлених гребців на байдарках

Маршрут № 1
для професіоналів

Схема маршруту

Маршрут Стоходом розпочинаєится від залізничної зупинки «Рись» (відрізок залізниці Сарни-Ковель), де неподалік, за 11 кілометрів від села Троянівка, знаходиться загально-зоологічний заказник «Рись».
Шлях пролягає через плавні та очеретяний лабіринт, в яких легко заблукати до наступного місця зупинки, де умовно тримають оборону Красні мости ще з часів Першої світової війни. Й досі вздовж Стоходу часто можна натрапити на залишки окопів, що були колись, за описами військових істориків, надійно укріплені й оснащені бойовою технікою. Не дивно, що й до сьогодні ці місця ваблять військовими трофеями багатьох шукачів. Тут знаходять старовинні монети, комусь трапляються речі військової амуніції. Існує версія з приводу назви цих мостів…У Першу світову війну під час Брусиловського прориву річкова вода набула надто насиченого червоного («красного» – рос.) кольору від крові загиблих бійців, які переправлялися через русло.
Ділянку маршруту від урочища «Рись»Рись — загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Маневицького району Волинської області, неподалік від села Городок. Площа 320,5 га, створений 1990 року. Це унікальна місцина ялинового, вільхово-соснового лісу. Саме тут і мешкає рись, яка занесена до Червоної книги України. У давнину в цих місцях знаходилося поселення неоліту. і до Красних мостів
«Красні мости» – три мости, що знаходяться між селами Черськ та Поворськ і є порубіжжям Маневицького та Ковельського районів Волинської області. У цьому місці річка Стохід робить розгалуження на три рукави. Ви подолаєте орієнтовно за дві години.
Зупинитися на ночівлю можна в урочищі ПристаньДосить цікава місцина на околиці села Бережниця. Тут на березі Стоходу притулилися з десяток човнів місцевих жителів., звідки відкривається панорама на заплаву річки. Саме частину маршруту між Красними мостами і урочищем Пристань поправу можна назвати “Волинською Амазонкою”: сотні ходів річки і незаймана поліська природа.
Заплава річки Стохід між селами Бережниця і Черськ належить до ландшафтного заказника «Стохід»Ландшафтний заказник “Стохід” має статус заказника загальнодержавного значення. Цей статус був присвоєний йому на підставі відповідного указу Президента України, виданого в 1998 році.. Продовжуємо рух на байдарках коридорами Стоходу аж до Малого Обзира (Камінь-Каширський район) і завершуємо водний маршрут.
Що ж варто врахувати при підготовці до сплаву?
Звичайно, треба вміти плавати. Рятувальний жилет обов’язковий по техніці безпеки. Бажаний головний убір – ви будете перебувати практично весь час на сонці, в результаті чого легко можна отримати тепловий чи сонячний удар. Одяг краще вибирати світлих тонів, з натуральної тканини і з довгим рукавом, так як руки обгорають дуже швидко. Сонячні окуляри теж не варто забувати. Взуття, якщо є можливість, краще брати спеціальну, гумову, або таку, яка швидко сохне і не розлізеться від води. Особливу увагу варто приділити упаковці фотоапарата або відеокамери – бризки або падіння в воду можуть пошкодити або вивести їх з ладу.
Водний туризм ідеально підходить для тих, хто не може з якихось причин ходити в гори, але хоче займатися активним відпочинком. Хворі ноги, спина, задишка – все це заважає при гірському туризмі, але цілком дозволяє сплави. Для сімей з маленькими дітьми, які не можуть багато ходити, водний туризм теж підходить. Тим більше, не можна сказати, що при сплаві можна милуватися тільки річкою.