«Красні Мости»

три мости, що знаходяться між селами Черськ та Поворськ і є порубіжжям Маневицького та Ковельського районів Волинської області

«Красні мости» – три мости, що знаходяться між селами Черськ та Поворськ і є порубіжжям Маневицького та Ковельського районів Волинської області. У цьому місці річка Стохід робить розгалуження на три рукави.

Є декілька версій походження назви цих мостів. За однією з них, у Першу світову війну, під час Брусилівського прориву, вода у Стоході була червона («красна») від крові. А за іншою версією, уже після жовтневого перевороту 1917 року тут ішли війська Красної Армії. Учені схиляються до першого варіанту. Адже на цьому місці стільки людей полягло, що вода справді могла бути червоною.

Тут споконвіку були мости. Це вже як проклали Варшавську трасу (М 07, Е 373), то там в основному транспорт пішов. А раніше людям служили Красні мости. Бо ж поряд – Поворський полігон. Військові звели їх і за потреби ремонтували.

Тепер громада сіл Троянівської сільської ради опікується цими мостами, і вони вірно служать людям Маневицького та Ковельського районів, а також туристам, охочим активно відпочити в цій частинці українського Полісся.